неділю, 12 лютого 2023 р.

«Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?»




«Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?»

 

Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?
Навчання впродовж  життя  – одна із ключових компетентностей, яка має бути сформована   в учнів. я. Утім два роки карантинних обмежень та повномасштабна війна з майже тотальною дистанційкою оголили проблему із розвитком цієї компетентності у дітей. Простими словами – діти не вміють вчитися. 
Державна служба якості освіти спільно з експертами ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти», що впроваджується в межах проекту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) пропонують поради вчителям, батькам і дітям для розвитку уміння вчитися. 
Дослідження якості організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти, проведене Державною службою якості освіти у співпраці з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), показало: невміння самостійно вчитися стало однією із основних проблем, що спричиняють труднощі у дистанційному навчанні, а також впливають на результати навчання учнів. На це під час опитування вказали по 61% вчителів початкової школи у селах та містах, а 67% вчителів 5-11 класів у містах взагалі поставили цей чинник на перше місце, так само вважають 53% педагогів 5-11 класів в селі. 
Результати дослідження підтвердили, що учні мають труднощі із умінням планувати і організовувати свою роботу, розподіляти час та доводити справу до кінця. Ці уміння дозволяють  учням виконувати навчальних задачі, тобто забезпечують їх уміння вчитися. Окрім цього для уміння вчитися важливі також такі якості особистості як самостійність, уважність, вольова регуляція, ініціативність, мотивація,  відповідальність, працелюбність.
Як дитина вчиться
Вирізняє учбову задачу (ставить собі запитання“Що я маю зробити?).
Виконує учбову дію (розв’язує задачу, читає та аналізує текст, пише та вставляє пропущені літери відповідно до правопису, складає схему за текстом, малює пейзаж, зображуючи перспективу тощо).
Контролює себе (звіряє з умовним «еталоном», доводить  завдання до кінця, не полишає завдання, коли зустрічається з труднощами).
Оцінює свою роботу (звіряє за критеріями та вимогами до завдання, визначає, що вдалося, а що ні).





 

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?»

«Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни?»   Як допомогти дітям самостійно вчитися в умовах війни? Навчання впродовж  життя  – ...